Náš příběh

Na Sardinii jezdíme už přes deset let. Při objevování Itálie byl ostrov Sardinie jedním z našich cestovatelských cílů. Do Sardinie jsme se zamilovali a začali jsme se tam pravidelně vracet.

Sardinie je neobyčejně rozmanitý ostrov. Najdete tam jedny z nekrásnějších pláží na světě a okouzlující nedotčenou přírodu. Zároveň vás tento ostrov uchvátí záhadnou historií prastarých civilizací sahající až do roku 6000 př.n.l.

A k tomu máte na Sardinii možnost zažít specifický způsob života a kulturu, ve které se přikládá důležitost rodině, spokojenosti, životu v přítomnosti a radosti z každodenních požitků. Nejspíš i proto je Sardinie jednou z pěti oblastí na světě, tzv. Modrých zón, kde se lidé dožívají výrazně vyššího věku, než jinde na světě. Sardinie je jedním z mála míst s neobvykle vysokou koncentrací staletých obyvatel.

Když navštívíte Sardinii, brzo si uvědomíte, proč tomu tak je. Vynikající jídlo a víno v kombinaci s příjemným způsobem života, hodně slunečního svitu a čistá příroda je koktejl štěstí a spokojenosti.

Chtěli jsme tento ostrov ukázat i ostatním. Zároveň jsme ale chtěli, aby s námi lidé zažili skutečné cestování oproti hromadným zájezdům, které nabízejí běžné cestovky. Tak vznikla Sardinie s Yvonou. Neobvyklé cestování po neobvyklých místech.

K pobytu na Sardinii pro nás neodmyslitelně patří výborná sardinská kuchyně a víno. Téměř každý, kdo s námi pobyl na Sardinii a ochutnal špičková sardinská vína, by si je rád vychutnával i doma.

Proto jsme chtěli jeden z těch sardinských požitků přivést k nám do Česka. A tak se zrodil nápad založit v Česku obchod se sardinskými víny a potravinami. Dali jsme mu název Yvíno - Yvona + víno = Yvíno. Začátkem roku 2020 jsme zajeli na Sardinii, nakoupili u našich oblíbených vinařů a přivezli to nejlepší víno ze sardských vinic až do Česka.

Jsme rodinný poctivý podnik. Prodáváme vína z ostrova Sardinie, která podle nás nemají v Česku obdoby. Naší filozofií je prodávat pouze vynikající vína, která sami pijeme a zbožňujeme a to vše za rozumné ceny.